Cumartesi, Haziran 15, 2013

TABAK KOLEKSİYONU VE NE ŞEKİLDE ASILACAKLARI SORUNSALI

MY COLLECTION OF TRANSFERWARE PLATES AND THE PROBLEMATIC OF DECISION ABOUT THEIR POSITION 

 Uzuuun, upuzun bir aradan sonra en nihayet yeniden yazıyorum. Bloga ara verdiğim süre içinde taşındım, yeni bir işim oldu ve çapulcu oldum. Bu üç şeyle epey bir oyalandım. Hele ev değiştirmek ve onun dekorasyonunu yapmak benim gibi biri için ne kadar zaman alıcı bir iştir tahmin edersiniz. Bir eve olduğu gibi geçip, eşyaları içine atıp oturamıyorum. İlle değişiklikler yapılacak, DIY projelerinin ardı arkası kesilmeyecek.  Bir yandan da malumunuz hareketli gündemin gerektirdiği kutsal "ÇAPULCU" olma görevi var. Onu da layıkıyla yerine getirmeye çalışadurayım zaman su gibi aktı geçti. En son ocak ayında post girmişim. Her neyse yukarıda gördüğünüz tabaklar asılmayı bekliyorlardı. Bu da göz zevkime hizmet edecek 'kutsal' bir görevdi benim için. O da yakın zamanda tamamlandı. Yapılacaklar listesinde bir tik daha atıldı. Geriye fotolarını çekip paylaşmak kaldı. Darısı diğer projelerimin başına :)

Herkese mutlu, huzurlu, bol projeli hafta sonları!After a long break I write again. During the time I moved in a new apartment, I get a new job and I became a "Chapuller" (as our prime minister blames us with being looters-plunderers while we ask for our democratic rights). Anyway...As you know moving and decorating is very difficult and time-consuming for people like us who are addicted to decorating and DIY. These plates were waiting for hanging on. Mission accomplished and I made a tick mark on list. Now I'll take their photos. I have a lot of job to do...some other DIY projects and decorating jobs... See you soon with new projects!
Happy and peaceful weekend with a lot of fabulous projects!
6 yorum:

 1. Very lovely plates. May I suggest that you make two groups of colors. I think the big blue plate should occupy a central place among the blue plates, and the others to put in the form of two triangles around (one upright and one inverted triangle).Forthe pink propose to make a smaller circle from the larger plates, and less to post around the circle-like a sunburst.
  Blessing,
  Vesna

  YanıtlaSil
 2. Thank you so much for your suggestions!

  YanıtlaSil
 3. Şu ara hepimiz çapulcuyuz. Kendi adıma kimi zaman çok ümitli , kimi zaman çok karamsarım. Sanırım herkes öyle...
  Bloğunuzu hemen izlemeye aldım.
  Ahşap balık Bodrum Yalıkavak'tan alınma. Arkadaşımın hediyesi .
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
 4. I love the plate with the windmill <3 Great blog you have here!

  YanıtlaSil
 5. Merhaba,
  Yıllardır böyle tabakları arıyorum. Anneaneminde vardı, çocukluk anısı gibi benim için. Acaba nereden satın alabilirim, tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı?

  YanıtlaSil