Perşembe, Nisan 05, 2012

Shabby... At The Same Time Chic!                                                         Salaş...Aynı zamanda şık... 
                        
             Keskin kuralları olmayan ve kişiye özel diyebileceğimiz dekorasyon stili “Shabby Chic” (Salaş Şıklık) stilini herkes kendi yorumunu katarak evinde oluşturabilir. Peki nasıl?

             Evinizde gündelik ama zarif bir stil yaratın. Renk paletinin yumuşak renklerini kullanın –özellikle uçuk pembeler ve maviler, lila, grinin tonları ve pastel yeşilleri mobilyada, duvarlarda, döşeme ve perdelerde kullanın- bolca beyaz kullanın (yer döşemeleri ve mobilyalarda ton sür ton beyaz kullanın) ayrıca danteller, eskitilmiş açık renk mobilyalar, vintage esintiler ve detaylarda sizi, geçmişinizi ve ailenizi yansıtan kişisel tercihler (fotoğraflar, eski çerçeveler, anısı olan aile yadigarı aksesuarlar) kullanın. Evinizi mutlaka taze çiçeklerle renklendirin. En temelde amaçladığınız şey rahat edebileceğiniz, taze ve zarif bir havası olan bir ev yaratmak olmalı.

Bu başlıca noktalar rahat, sade ve zarif evinizi oluşturacaktır. İşte SHABBY CHIC bu!
                                                                        Hem Country . . .


                                                                     Hem Coastal . . .


                                                                      Bazen Romantic . . .                                                                     Bazen de Vintage . . .Shabby...At the same time chic... Shabby chic style is unique and everyone can stilizes your own kind shabby chic design in your home. But how?

Create a casual yet elegant style in your home. Use soft colour palette especially soft roses and blues, lilacs, light grays and pastel greens in furnitures, walls, softwares etc., also a lot of ton sur ton whiteness, laces, distressed furnitures and a lot of vintage inspirations with personal choices in details.

These main things will create your comfortable, simple and elegant home. This is the SHABBY CHIC!1 yorum:

  1. fotoğraflar harika , esiktme tarz dekorasyon ve beyaza bayılıyorum :)

    YanıtlaSil